دانستنیها

چرا ما مجبور میشویم تا از عینک طبی استفاده نماییم

مشاوره

مشاوره تخصصی در زمینه انتخاب لنز طبی عینک

امکان ارتباط از طریق سروش , ایتا و تلگرام میسر میباشد.

 بصورت خلاصه و کلی:

ضعیفی چشم :

وقتی نور وارد چشم ما میشود … میبایست بصورت متمرکز و دقیق در جلوی شبکیه و یا پشت شبکیه تابیده بشود ..در واقع مغز ما ذرات نور را به تصویری تبدیل میکند تا ما بتوانیم اجسام را بصورت واضح ببینیم .

اگر نور بصورت پراکنده در جلو و پشت شبکیه قرار بگیرد .. ما هیچ تصویر واضحی نخواهیم دید ..پرتوهای نور مستقیما روی سطح شبکیه متمرکز میشوند . از آنجاییکه شبکیه چشم منحنی است , تصویر باید منحنی باشد . سایر قسمتهای چشم , مانند مردمک و قرنیه مسئول انحنای تصویر هستند , اگر هر یک از قسمتهای چشم دارای بی نظمی باشند , دید شما تار میشود.

عدسی چشم … این وظیفه را بعهده دارد …

عدسی چشم … با توجه به فاصله ی اجسام … با انقباظ ماهیچه های خود … نور را به سمت جلو و یا عقب شبکیه هدایت و متمرکز میکنند …

حال ممکن است .. بعضی افراد بدلیل کهولت سن و یا وراثتماهیچه های عدسی چشم آنها … نتواند به درستی این وظیفه را انجام دهد .. در این مواقع است که … برای کمک به عدسی چشم … از عینک طبی استفاده میکنیم … و ما نیاز به عینک دور و یا نزدیک پیدا میکنیم .

آستیکمات چشم :

معمولا کسانی که چشم آنها دارای آستیکمات میباشد…اجسام دور را تارپرچین و درهم میبینند….قرنیه چشم در حالت عادی گرد و صاف است …مانند توپ فوتبال….. وقتی چشم آستیکمات دارد…قرنیه چشم به حالت بیضی درآمده است…مانند توپ فوتبال امریکایی….. وقتی قرنیه به حالت بیضی باشد...نمیتواند نور را به طور مساوی و یکسان به شبکیه برساند..برای همین شما اجسام را تار خواهید دید…

 دلایل ایجاد آستیکمات:

رایج ترین علت وجود آستیکماتوراثت میباشد…درصد بالایی از مردم به دلیل سابقه ی وجود آستیکمات در خانواده و نسل های قبل … بصورت موروثی این مشکل را دارند.یکی دیگر از دلایل وجود استیکمات …تصادفات و ضربه های چشمی است…که باعث میشود ..قرنیه از حالت گرد و کروی خارج شود..

عملکرد لنز طبی عینک

لنز یا عدسی طبی عینک که میتواند از جنس پلاستیک یا شیشه باشد , پرتو های نور را وقتی میخواهند وارد چشم بشوند , خم میکنند و این کار باعث کمک به تمرکز نور بر روی شبکیه میشود.

دو نوع لنز طبی وجود دارد : محدب برای افراد نزدیک بین و لنز طبی مقعر برای افراد دوربین 

برای خرید عینک طبی قبل از هر چیز نیاز به نسخه ی چشم پزشک و یا اپتومتریست داریم..سعی کنیم این نسخه را از مراکز معتبر تهیه نماییم. بعضی از عینک فروشی ها به اسم داشتن اپتومتریست این کار را خودشان انجام میدهند , اما به یاد داشته باشید در بعضی مواقع مشکل بینایی , ممکن است تنها با زدن عینک برطرف نشود , و نیاز به معاینه ی دقیق تری میباشد . 

شما تجربه ی استفاده از عینک را دارید , هم اکنون استفاده هم میکنید , مدتی است احساس میکنید اجسام را واضح نمی بینید , اولین فکری که به ذهنتان میرسد این است که چشم هایتان ضعیف تر شده … و نمره ی چشم تان بیشتر شده و با برای خرید عینک طبی اقدام نمایید .. اما به یاد داشته باشید تاری دید شما دلایل مختلفی میتواند داشته باشد یکی از آن بالا رفتن نمره ی چشم است . حتما حتما پیش متخصص بروید.. و سپس اقدام  به خرید عینک طبی و یا تعویض شیشه ی عینک خود نمایید . 

قبل از خرید عینک طبی , در خصوص عدسی و لنز عینک , اطلاعات لازم را بدست بیآورید.در نظر داشته باشید , مارک و برند عدسی  اولویت دوم انتخاب است , اولویت اول ما میبایست با توجه به مقدار ضعیفی چشم , مقدار آستیکمات , میزان فشردگی مورد نیاز , محدوده ی دید ( دور یا نزدیک ) دودید یا تک دید و یا تدریجی , نیاز مصرف کنندهابعاد فریم عینک و پارامترهای دیگری باید انتخاب شود.

برای مشاوره در خصوص انتخاب بهترین لنز طبی , لطفا تصویری از نسخه را داخل واتسآپ و یا یکی از پیام رسان ها  ارسال نمایید..توضیحات لازم همراه با قیمت داده میشود…

 

ورود به قسمت های سایت

خاصیت انواع عدسی طبی 

انواع عدسی های دودید و تدریجی

عدسی بلوکات و بلوکنترل

انواع عینک طبی آفتابی

تفاوت بین عدسی بلوکنترل و بلوکات

میزان فشردگی لنز طبی عینک

جنس و متریال عدسی های طبی

عدسی پلاریزه

لینک خارجی

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید